Haberler

Türkiye’nin en iyisi olan Bolu’ya ilgi giderek büyüyor

Bolu Belediyesi’nin desteklediği Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından gerçekleştirilen doğa yürüyüşleri tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak gerçekleştirilen yürüyüşte, 78 doğa dostu Yedigöller yolundan Karadere Şelalelerine kadar toplam 14 km. parkuru yürüyerek geçti.

2 bin 500 kilometre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun doğal yürüyüş parkurlarına sahip olan ‘Tabiatın Kalbi Bolu’, her geçen gün dünyanın birçok yerinden gelen trekking gruplarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Zorluk dereceleri 1-6 arasında değişen toplam 165 yürüyüş parkuru, 5 tırmanma kayası, 6 kanyon, 14 kamp noktası, extrem dağ bisikleti parkurları ve irtifa kamp noktaları ile dünyanın en iyisi olan ilimizde son olarak Bolu Belediyesi’nin desteklediği Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Yedigöller yolu ve Karadere Şelaleleri arasındaki zorluk derecesi 2 olan 14 kilometrelik alanda gerçekleştirilen yürüyüşe Türkiye’nin birçok şehrinden toplam 78 doğasever katıldı.

Bolu Belediyesi’nin destekleriyle sürekli olarak doğa yürüyüşleri düzenleyen Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, yıl içerisinde daha birçok etkinlik gerçekleştirecek. Derneğin gerçekleştireceği etkinliklere dünyanın her yerinden katılmak isteyen vatandaşlar Bolu Belediyesi’nin Resmi web sitesi olan www.bolu.bel.tr ‘Etkinlik’ sayfasından ve Facebook/Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği sayfasından başvuruda bulunabilirler.

Haber: Oğuzhan YALINIZ / Fotoğraf: Muzaffer YILDIRIM

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı