Haberler

Tabiatın Kalbi Bolu’dan Muhteşem Doğa Yürüyüşü

Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından hafta sonu 9 kilometrelik Kanyon yürüyüşü gerçekleştirdi. Bolu Belediyesi’nin desteklediği yürüyüşe katılan 26 doğa dostu, kanyondaki sarp kayaları aşarak ulaştığı Köroğlu Deresinde yüzerek yorgunluklarını attılar.

Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından Bolu Belediyesi’nin desteği ile hafta sonu Kıbrıscık ilçesinde 9 kilometrelik bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Alan Geriş Köyü ile Dokumacılar Köyü arasındaki Civril Deresi mevkiinde yapılan yürüyüşte Bolu’nun yanı sıra İstanbul ve farklı şehirlerden 26 doğasever katıldı.

Doğaseverlerin doğa ile iç içe muhteşem bir gün geçirdiği zorlu yürüyüş 6 saat sürerken, Dernek Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın öncülüğündeki 26 kişi, kanyondaki sarp kayaları aşarak ulaştığı Köroğlu Deresinde yüzerek yorgunluklarını attı.

Bolu Belediyesi’nin destekleriyle doğa yürüyüşlerine ara vermeden devam eden Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, yıl içerisinde daha birçok etkinlik gerçekleştirecek. Doğa yürüyüşlerine katılmak isteyenler Bolu Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.bolu.bel.tr ‘Etkinlik’ sayfasından veya Facebook/Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği sayfasından başvuruda bulunabilirler.

Haber: Hakan KAPUCU

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı