Haberler

Tabiatın Kalbi Bolu’da Oryantiring heyecanı başladı

Türkiye Oryantiring Şampiyonası, bugün Bolu'da başladı. Bolu Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı şampiyonaya 2 bin 196 sporcu katılıyor. Şampiyonanın Avdan Köyü’nde gerçekleşen açılış programında konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu, gelecekte oryantring sporunda sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın dikkatini çeken bir il olacak” dedi.

Tabiatın Kalbi Bolu, Türkiye Oryantring Federasyonu Tarafından düzenlenen 2017-2018 yılı Türkiye Oryantring Şampiyonasına ev sahipliği yapıyor. Bolu Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen şampiyona, bügün Avdan köyünde açılış töreni ve ardından orta mesafe yarışı koşuları ile start aldı.

Şampiyonanın açılış etkinliğine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Nadir Çelik, Türkiye Oryantring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan 1’inci gün programı, protokol konuşmaları ile devam etti.

Federasyon Başkanı Akyüz’den teşekkür

Türkiye Oryantring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, burada yaptığı konuşmada,  organizasyona ev sahipliği üstlenen Bolu Belediyesi ile diğer kuruluşları kutlayarak “En büyük alkışı onlar hak ediyorlar” dedi. Şampiyonaya katılan sporcu sayısını açıklayarak, sporculara başarılar dileyen Akgüz, “Bugün burada farklı illerden gelen 2 bin 190 yarışmacı bulunuyor. Rekor katılımla bu organizasyonu yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Herkese başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Bolu, gelecekte tüm dünyanın dikkatini çekecek”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise Türkiye Oryantring Şampiyonası’nın “Tabiatın Kalbi” sloganı ile markalaşan Bolu’da yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. “Bolu, gelecekte oryantring sporunda sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın dikkatini çeken bir il olacak”  diyen Yılmaz, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:  “Türkiye’nin dört bir yanından gelen tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Bizim gönlümüzde hepiniz şampiyonsunuz. Birazdan müsabakalar başlayacak. Bizlerde her zaman sizlerin emrinizdeyiz.”

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından yarışmanın startı verildi.

Türkiye Oryantring Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya 14 yaş ve altı ile 16 ve 55 yaş ve üzeri kategorilerinde bireysel ve takım halinde 2 bin 196 sporcu ve doğasever katılıyor. Sporcuların fiziki güçlerini, taktik ve tekniklerini geliştirerek hızlı ve doğru karar verebilme yeteneklerini olgunlaştıran oryantring sporu ile yarışmacılar, harita ve elektronik sistemlerden yararlanarak Avdan köyü, Seben Gölü ve Bolu şehir merkezi etrafında koşu ve tırmanma mücadelesi verecek.

Türkiye Oryantiring Şampiyonası’nın yanı sıra ayrıca, 13 ülkeden 26 federasyon yetkilisinin ve yabancı sporcuların katılımıyla Güneydoğu Avrupa Oryantiring Birliği (SEEOA) bahar toplantısı da 7 Nisan Cumartesi günü Bolu’da yapılacak.

Haber/Fotoğraf: Hakan KAPUCU

Kamera/Montaj: Güner ATEŞ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı