Haberler

Köroğlu Dağları’nda zorlu yürüyüş

Bolu Belediyesi’nin desteklediği Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, Köroğlu Dağları’nda ‘Köroğlu’nun ayak izleri’ ismini verdikleri bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en uzun doğal yürüyüş yollarına sahip Bolu’da bulunan Köroğlu Dağları’nda, Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından yeni bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. ‘Köroğlu’nun ayak izleri’ adı verilen zorlu yürüyüşe Bolu’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden doğaseverler katıldı. Köroğlu Dağları’nın eteklerinde gerçekleştirilen ve zorluk derecesi 4-5 olan 11 kilometre uzunluğundaki yürüyüşte 27 kişi yer aldı. Eski ve tamamen doğal kervan yollarının yer aldığı yürüyüş esnasında ayrıca Aymankırı ve Çimencik doğal yürüyüş parkurlarının tabelaları da takılarak yürüyüş için son haline getirildi.

Bolu Belediyesi’nin destekleriyle doğa yürüyüşlerine ara vermeden devam eden Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği, yıl içerisinde daha birçok etkinlik gerçekleştirecek. Derneğin gerçekleştireceği doğa yürüyüşlerine katılmak isteyen vatandaşlarımız Bolu Belediyesi’nin resmi web sitesi olan www.bolu.bel.tr ‘Etkinlik’ sayfasından ve Facebook/Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği sayfasından başvuruda bulunabilirler.

Haber: Oğuzhan YALINIZ / Fotoğraf: Muzaffer YILDIRIM

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı