Haberler

Bolu Belediyesi’nin doğa yürüyüşleri devam ediyor

Bolu Belediyesi’nin doğa yürüyüşleri devam ediyor

Doğaseverler Seben’in saklı cennetlerini keşfetti

Tabiatın Kalbi Bolu, doğa ve yürüyüş tutkunlarının gözdesi olmayı sürdürüyor. Bolu Belediyesi’nce hafta sonu doğa ve yürüyüş tutkunları için Seben’de doğa yürüyüşü düzenlendi. Farklı şehirlerden gelen 30 doğasever, Kınıkçı Kanyonu’na ve Bizans dönemine ait Çeltikdere Kilisesi’ne hayran kaldılar.

Ankara ve İstanbul gibi iki büyük metropol şehrini arasında yer alan Bolu, doğa sporlarının merkezi olma yolunda ilerliyor. Bolu Belediyesi’nce “Tabiatın Kalbi Bolu” sloganı ile başlatılan kültür ve doğa turları kapsamında, hafta sonu doğal ve tarihi güzellikleri ile Bolu’nun turizmde parlayan yıldızı olan Seben ilçesinde bir yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Farklı şehirlerden gelen 30 doğa dostu, Bolu Belediyesi ve Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği iş birliğinde düzenlenen etkinlikte Kınıkçı Kanyonu’nu ve Bizans dönemine ait Çeltikdere Kilisesi’ni gezerek, tarihi ve doğal güzellikleri yerinde keşfettiler.

Kınıkçı Kanyonu büyüledi

Pazar günü gerçekleşen etkinlikte ilk durak Kınıkçı Kanyonu oldu. Doğaseverler, yeşil ve kahverengi tonlarının hâkim olduğu 23 kilometre uzunluğundaki dev kanyonu Dernek Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın kılavuzluğunda dolaştılar. Kınıkçı Kanyonu’nun muhteşem doğası karşısında adeta büyülenen yürüyüş tutkunları, o anları da cep telefonu kameraları ile ölümsüzleştirdiler.

Çeltikdere Kilisesi son durak oldu

Kanyonda ağaçlardan meyve yiyerek, dere yataklarında suya giren doğa ve yürüyüş tutkunları, daha sonra Bizans dönemine ait Çeltikdere Kilisesi’ni gezerek muhteşem geziyi tamamladılar.

Bolu Belediyesi her hafta bir etkinlik düzenliyor!

Bolu Belediyesi ve Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği iş birliğinde her hafta bir etkinlik düzenleniyor.

İşte başvuru adresleri:

Etkinliklere katılmak isteyeler, www.bolu.bel.tr adresindeki etkinlik sayfasından veya Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneğinin Facebook sayfası üzerinden etkinlikler hakkında duyuruları takip ederek, başvuru yapabilirler.

Haber: Hakan KAPUCU

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı