Haberler

Bolu Belediyesi sayesinde ilk defa kayak yapma keyfini yaşadılar

Bolu Belediyesi, kayak sporuna teşvik etmek amacıyla vatandaşlara ücretsiz kayak eğitimi hizmeti sunuyor.

Kış turizminin 2 gözde merkezine sahip olan kentte çoğunluğu kayak deneyimi olmayan 29 kişi, hafta sonu belediyenin öncülüğünde gerçekleşen kayak eğitimleri sayesinde hayatlarında ilk defa kayak yapmanın keyfini yaşadı.

Bolu Belediyesi, Kartalkaya ve Arkut gibi Türkiye’nin iki gözde kayak merkezlerine sahip olan kentte yaşayan vatandaşlara kayak sporunu teşvik etmek amacıyla ücretsiz kayak eğitimi hizmeti sunmaya başladı.

Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği ile iş birliğine giderek hayata geçirilen eğitimlerin ilki hafta sonu gerçekleşti.

İlk kez kayak heyecanı yaşadılar

Gerede’nin Arkut Dağı’nda bulunan kayak merkezinde gerçekleştirilen ücretsiz eğitimlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bolu Belediyesi web sitesi üzerinden başvuruda bulunan ve çoğunluğu kayak deneyimi olmayan 29 kişi, Bolu Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği’nin kayak eğitmenleri ile hayatlarında ilk defa kayak yapmanın keyfini yaşadı.

Hem öğrendiler, hem eğlendiler

Gün boyu süren eğitimler sayesinde kayak sporuna gönül vereler hem Arkut Dağı’nın muhteşem manzarasında kayak eğitimi aldı, hem de unutamayacakları muhteşem bir deneyim yaşadılar.

Haber: Hakan KAPUCU

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı